خرید کتاب - خرید اینترنتی کتاب - فروشگاه بین المللی کتاب الفهرست

الفهرست ، فروشگاه بین المللی کتاب ، تابلو و مجله ( کتابخانه ها و مجموعه های خصوصی )

+9825- 37705666 پشتیبانی آنلاین
فهرست نسخه ‎های خطی مدرسه مصطفی خان سورتیج (ساری)، در راستای نشر (منتشر شد)

فهرست نسخه‎ های خطی کتابخانه مدرسه حاج مصطفی خان سورتیج در ساری مازندران، بزودی منتشر میشود.
مسجد و مدرسه مصطفی خان، در دورۀ قاجاریه با ملحقات و موقوفات پیرامون آن، بعد از مسجد جامع ساری، به عنوان بزرگترین مسجد در مرکز شهر ساخته شد و از بدو تأسیس از اهمیت خاصی نزد اهالی محله و شهر برخوردار بوده است.
دکتر منوچهر ستوده مشاهدات خود را در بازدید از این بنا اینگونه توصیف می¬نماید:
«مدرسه و مسجد حاج مصطفی خان در محله عباس خانی چهارراه برق. طرف قبلی آن مسجد است با ایوانی در وسط و بقیه بنا مدرسه است و چهارده حجره طلبه نشین دارد. قسمت برجسته وسط حیات تختی است به بلندی نیم متر از سطح زمین که محلّ خواندن نماز در دوران گرماست . . .».
مدرسۀ مذکور در زمان تصویر برداری نسخه¬های خطیِ آن در سال ۱۳۸۶ ش، از سوی مجمع ذخائر اسلامی، به سرپرستی سید صادق حسینی اشکوری، در وضعیت سابق خود باقی بوده و یکی از حجرات آن به نگهداری کتابهای خطی، چاپ سنگی داشت، و در حال حاضر با داشتن ۱۱۰ طلبه و ۲۰ مدرّس زیر نظر هیئت امناء از مقدّمات تا پایه دهم تدریس می¬شود و ریاست عالیه آن با حجة الاسلام والمسلمین سیّد احمد شفیعی – دام عزه – است.
فهرست مخطوطات این مدرسه به همت نسخه شناس پرکار ایرانی، ابوالفضل حافظیان بابلی تهیه شده، و ضمن فروست معرفی میراث مخطوط، به شمارۀ ۱۰۷ از سوی مجمع ذخائر اسلامی به زودی منتشر شده و در اختیار پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
فروشگاه الفهرست نمایندگیِ توزیع این اثر را برعهده خواهد داشت.
***
این فهرست در تاریخ ۲۴-۱۲-۱۳۹۸ منتشر شد. برای خرید آن از طریق لینک ذیل در همین فروشگاه اقدام کنید

فهرست نسخه های خطی مدرسۀ مصطفی خان سورتیج، ساری